Logo Kurs Rysunku Floriańska
Logo Inne Kursy

SCROLL

Poczytaj

Logo Kurs Rysunku Floriańska

Kurs rysunku

HISTORIA SZTUKI

KURS DLA DZIECI ILUSTRACJA KSIĄŻKOWA i ANIMACJA

FOTOGRAFIA

Rzeźba dawid
Kurs historii sztuki przygotowuje do egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym. W zajęciach może uczestniczyć każdy: maturzyści, zdający maturę w bieżącym roku, uczniowie szkół średnich oraz wszyscy, którzy są zainteresowani i chcą poszerzyć swoją wiedzę. Kurs na celu ma przede wszystkim przygotowanie do egzaminu maturalnego, z którego wynik jest składową punktów przy rekrutacji na studia architektoniczne i artystyczne. W związku z marginalnym traktowaniem historii sztuki jako przedmiotu podczas edukacji szkolnej, zajęcia z historii sztuki zaczynają się zawsze od absolutnych podstaw i nie wymagają od uczestnika zajęć wiedzy z zakresu historii sztuki. Kursanci, rzetelnie uczestniczący w zajęciach, osiągają wysokie wyniki na egzaminie dojrzałości, przekraczające 80%.
1 / 6
Egzamin 1
2 / 6
Egzamin 2
3 / 6
Egzamin 3
4 / 6
Egzamin 4
5 / 6
Egzamin 5
6 / 6
Egzamin 6

Pracownia zapewnia prezentacje multimedialne oraz materiały potrzebne do nauki historii sztuki. Istnieje możliwość dołączenia do grupy w trakcie kursu.
Program maturalnego kursu historii sztuki do matury na poziomie rozszerzonym obejmuje zakres wiedzy i umiejętności zgodny z wytycznymi Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej podanej jako obowiązujący w danym roku szkolnym. Zajęcia z historii sztuki mają charakter wykładów i ćwiczeń. W trakcie zajęć z historii sztuki, poza samym przekazaniem wiedzy teoretycznej i historycznej, odbywają się również ćwiczenia z jej wykorzystaniem na podstawie zadań z egzaminów maturalnych.
Fotografia historia sztuki
Problematyka zajęć obejmuje
chronologiczne przedstawienie zagadnień porządkując i ugruntowując wiedzę niezbędną podczas egzaminu maturalnego z historii sztuki z zakresu: periodyzacji nurtów, stylów i kierunków od prehistorii przez starożytność, antyk, średniowiecze, nowożytność i współczesność.
Podczas trwania rocznego kursu z historii sztuki uczeń powinien nauczyć się rozpoznawania oraz analizy i opisu dzieł malarskich, rzeźby, grafiki, sztuki użytkowej i architektury wraz z ich autorami i mecenatem. W zakres kompetencji kursanta wchodzi również rozpoznawanie technik plastycznych i ugruntowanie wiedzy historycznej która miała bezpośrednio wpływ na architekturę oraz sztukę.
Kurs historii sztuki do matury w swoim programie zajęć pozwala również na zrealizowanie ćwiczeń praktycznych takich jak: opis i analizę dzieła sztuki, esej na temat związany z historią sztuki, rozwiązanie arkuszy maturalnych.

Przeczytaj analizę ❯

Analiza obrazów - Zawriowane gospo darstwo, Niedzielne popołudnie

Fotografia historia sztuki 2

Analiza obrazów - Babie lato, Narodziny Wenus

Analiza obrazu - Maya naga, Wielki akt

Przeczytaj esej ❯

Rzeźba w starożytnej gracji rozwijała się przez kilka wieków, podczas których artyści dążyli do bycia coraz lepszymi...

Na przestrzeni wieków rozwój rzeźby w Starożytnej Grecji przechodził wiele etapów, a młodsi uczyli się na błędach swoich mistrzów docierając do perfekcji...

Kto narysuje szalik dla żyrafy? I nową kokardkę na ogonie słonia? O! A Pchła Szachrajka znów zjadła wszystkie rurki z kremem… i chce kolejne. Pilnie potrzebuję pomocników, którzy będą gotowi podjąć się wielu rysunkowym i malarskim misjom! Ale muszę uprzedzić; czasem kredki i farby, to za mało i trzeba sięgnąć po inne narzędzia. Czy jesteście gotowi podjąć wyzwanie?
Fotografia ilustracja
Fotografia ilustracja 2 Fotografia ilustracja 3
Fotografia ilustracja 4
Moim zadaniem jest zarazić pasją do tworzenia dzieci zaczynając już od tych najmłodszych. Poprzez różne techniki plastyczne chcę nauczyć ich wyrażania swojej kreatywności, rozwinąć ich zdolności manualne oraz pomysłowość. Skupiając się na zainteresowaniach Małego Kursanta będę próbować dostosowywać zajęcia do jego indywidualnych potrzeb.
Fotografia ilustracja 5
PS. Jaki jest Twój ulubiony dinozaur?
Fotografia jedzenie
Fotografia jedzenie 2
Kompleksowy kurs fotografii dla początkujących oraz zainteresowanych.
Lekcje odbywają się cyklicznie w sekwencjach godzinowych. Kurs pod czujnym okiem znanego i nagradzanego fotografa. Zajęcia z fotografii odbywają się w grupach. Swoim zakresem obejmują naukę teoretyczną i praktyczną. Uwzględniają zagadnienia techniczne i możliwości wykorzystania sprzętu fotograficznego w zależności od potrzeb. Zajęcia w systemie wakacyjnym oraz w trakcje roku szkolnego. Kurs przeznaczony jest dla dorosłych.
Fotografia jedzenie 3
Fotografia jedzenie 4
Fotografia jedzenie 5
Fotografia jedzenie 6
Fotografia jedzenie 7
Kurs fotografii powstał z myślą o osobach, które znajdują się dopiero na początku swojej drogi związanej z fotografią i nie posiadają jeszcze doświadczenia czy odpowiedniego zakresu wiedzy, jak i tych, dla których obszar ten nie jest czymś obcym, posiadają solidne podstawy, ale potrzebują większej świadomości i uporządkowania swojej wiedzy. Każdy z poziomów pozwala zrozumieć fotografię i rozwinąć samego siebie, gdyż nawet najlepszy aparat nie zrobi za nas zdjęcia sam, co stanowi punkt wyjścia do rozpoczęcia nauki.
Fotografia jedzenie 8
Fotografia jedzenie 9
Fotografia jedzenie 10
Fotografia jedzenie 11
Fotografia jedzenie 12

KURS PODSTAWOWY

WPROWADZENIE

Kurs, który przybliża istotę fotografii. Jest najlepszym wstępem do postawienia pierwszych kroków i rozpoczęcia swojej przygody z fotografią analogową czy cyfrową. Stanowi podstawę do późniejszego rozwoju bez względu na to, czy planujesz robić zdjęcia zawodowo, czy po prostu jest to twoje hobby. Nie oczekujemy doświadczenia czy wcześniejszego przygotowania. Rozwiniemy Twój potencjał przez naukę z zakresu aspektów technicznych, znajomości sprzętu aż po poczucie estetyki i wrażliwości na współczesną fotografię. Wszystko to przedstawimy w możliwie najbardziej przystępny sposób.
• chcesz poznać swój sprzęt i maksymalnie wykorzystać jego możliwości, dla jak najlepszych zdjęć?
• instrukcji obsługi nie traktujesz jako źródła wiedzy?
• pojęcie prawidłowej ekspozycji czy ISO niewiele Ci mówi?
• chcesz wiedzy z zakresu kompozycji fotografii?
Jeśli choć raz znalazłeś punkt odniesienia do swoich potrzeb, jest to kurs dla Ciebie.

DLACZEGO WARTO?

Program kursu jest niezwykle szeroki i zróżnicowany. Pozwala na przyswojenie niezbędnej do fotografowania wiedzy wraz z praktyką i ćwiczeniami, które pokazują, jak wykorzystać wcześniejsze przygotowanie.
• uczymy, czym są parametry ekspozycji i jak je ustawić
• poznajemy różne rodzaje kompozycji
• przybliżamy podstawy kadrowania
• uczymy świadomego wyboru aparatu i akcesoriów
• pokazujemy pracę w zależności od światła
Wszystko to składa się na kurs, po którymi będziesz robił nie tylko bardzo dobre technicznie zdjęcia, z doskonałą perspektywą, kompozycją i oświetleniem, ale również takie, które coś sobą opowiadają i wyróżniają się na tle innych, do czego każdy, nie tylko zawodowiec, ale i fotoamator, dąży.
Fotografia elektrownia 1
Fotografia elektrownia 2
Fotografia elektrownia 3
Fotografia elektrownia 4
Fotografia elektrownia 5
Fotografia elektrownia 6
Fotografia elektrownia 7

KURS ŚREDNIO-ZAAWANSOWANY

WPROWADZENIE

Kurs dla osób, które mają już opanowaną obsługę aparatu fotograficznego,jednak zaczynają dostrzegać pojawiające się błędy, nie potrafią przenieść swoich oczekiwań na kadry zdjęć i czują tym samym potrzebę dalszego rozwoju umiejętności praktycznych. Na kursie można poznać bardziej specjalistyczne techniki fotografowania, związane z interesującym nas tematem. Jest to naturalna kontynuacja nauki i przesuwania własnej granicy zdobytej wiedzy.
• chcesz poprawić aspekt techniczny swoich zdjęć?
• nie osiągasz w fotografii tego, czego oczekujesz?
• masz problem z fotografowaniem w zmiennych warunkach?
• chcesz zmierzyć się z fotografią dokumentalną, przyrodniczą czy reportażem?
Jeśli potrzebujesz rozwoju, na którymkolwiek z wyżej wymienionych obszarów, ten kurs jest dla Ciebie.

DLACZEGO WARTO?

Program kursu opracowany jest w taki sposób, by nie uczyć tego, co sam już doskonale znasz, a uzupełnić i rozszerzyć Twoją wiedzę oraz rozwiać wszelkie wątpliwości i rozwiązać ewentualne problemy.
• pokazujemy, jak wykorzystać różne rodzaje światła do osiągnięcia konkretnych efektów
• uzupełniamy wiedzę z zakresu kompozycji fotograficznej
• uczymy świadomie sterować procesem otrzymywania obrazu
• przybliżamy wymagania dotyczące tworzenia fotografii architektury, dokumentu czy reportażu
Kurs stanowi doskonały środek rozwoju swoich umiejętności z zakresu fotografii. Porządkuje nie tylko wiedzę techniczną, ale również pokazuje, że dla świadomego fotografa wszystko może stać się ciekawym tematem, wartym przedstawienia. Pomaga tym samym odnaleźć się w różnych rodzajach fotografii i dostosować własną pracę do nich.
Fotografia elektrownia 8
Fotografia elektrownia 9
Fotografia elektrownia 10
Fotografia elektrownia 11
Fotografia elektrownia 12