FOTOGRAFIA

Kurs fotografii powstał z myślą o osobach, które znajdują się dopiero na początku swojej drogi związanej z fotografią i nie posiadają jeszcze doświadczenia czy odpowiedniego zakresu wiedzy, jak i tych, dla których obszar ten nie jest czymś obcym, posiadają solidne podstawy, ale potrzebują większej świadomości i uporządkowania swojej wiedzy. Każdy z poziomów pozwala zrozumieć fotografię i rozwinąć samego siebie, gdyż nawet najlepszy aparat nie zrobi za nas zdjęcia sam, co stanowi punkt wyjścia do rozpoczęcia nauki.

KURS PODSTAWOWY

WPROWADZENIE


Kurs, który przybliża istotę fotografii. Jest najlepszym wstępem do postawienia pierwszych kroków i rozpoczęcia swojej przygody z fotografią analogową czy cyfrową. Stanowi podstawę do późniejszego rozwoju bez względu na to, czy planujesz robić zdjęcia zawodowo, czy po prostu jest to twoje hobby. Nie oczekujemy doświadczenia czy wcześniejszego przygotowania. Rozwiniemy Twój potencjał przez naukę z zakresu aspektów technicznych, znajomości sprzętu aż po poczucie estetyki i wrażliwości na współczesną fotografię. Wszystko to przedstawimy w możliwie najbardziej przystępny sposób.
• chcesz poznać swój sprzęt i maksymalnie wykorzystać jego możliwości, dla jak najlepszych zdjęć?
• instrukcji obsługi nie traktujesz jako źródła wiedzy?
• pojęcie prawidłowej ekspozycji czy ISO niewiele Ci mówi?
• chcesz wiedzy z zakresu kompozycji fotografii?
Jeśli choć raz znalazłeś punkt odniesienia do swoich potrzeb, jest to kurs dla Ciebie.

Dlaczego warto?


Program kursu jest niezwykle szeroki i zróżnicowany. Pozwala na przyswojenie niezbędnej do fotografowania wiedzy wraz z praktyką i ćwiczeniami, które pokazują, jak wykorzystać wcześniejsze przygotowanie. • uczymy, czym są parametry ekspozycji i jak je ustawić • poznajemy różne rodzaje kompozycji • przybliżamy podstawy kadrowania • uczymy świadomego wyboru aparatu i akcesoriów • pokazujemy pracę w zależności od światła
Wszystko to składa się na kurs, po którymi będziesz robił nie tylko bardzo dobre technicznie zdjęcia, z doskonałą perspektywą, kompozycją i oświetleniem, ale również takie, które coś sobą opowiadają i wyróżniają się na tle innych, do czego każdy, nie tylko zawodowiec, ale i fotoamator, dąży.

KURS ŚREDNIO-ZAAWANSOWANY


WPROWADZENIE


Kurs dla osób, które mają już opanowaną obsługę aparatu fotograficznego,jednak zaczynają dostrzegać pojawiające się błędy, nie potrafią przenieść swoich oczekiwań na kadry zdjęć i czują tym samym potrzebę dalszego rozwoju umiejętności praktycznych. Na kursie można poznać bardziej specjalistyczne techniki fotografowania, związane z interesującym nas tematem. Jest to naturalna kontynuacja nauki i przesuwania własnej granicy zdobytej wiedzy.
• chcesz poprawić aspekt techniczny swoich zdjęć?
• nie osiągasz w fotografii tego, czego oczekujesz?
• masz problem z fotografowaniem w zmiennych warunkach?
• chcesz zmierzyć się z fotografią dokumentalną, przyrodniczą czy reportażem?
Jeśli potrzebujesz rozwoju, na którymkolwiek z wyżej wymienionych obszarów, ten kurs jest dla Ciebie.

Dlaczego warto?


Program kursu opracowany jest w taki sposób, by nie uczyć tego, co sam już doskonale znasz, a uzupełnić i rozszerzyć Twoją wiedzę oraz rozwiać wszelkie wątpliwości i rozwiązać ewentualne problemy. • pokazujemy, jak wykorzystać różne rodzaje światła do osiągnięcia konkretnych efektów • uzupełniamy wiedzę z zakresu kompozycji fotograficznej • uczymy świadomie sterować procesem otrzymywania obrazu • przybliżamy wymagania dotyczące tworzenia fotografii architektury, dokumentu czy reportażu
Kurs stanowi doskonały środek rozwoju swoich umiejętności z zakresu fotografii. Porządkuje nie tylko wiedzę techniczną, ale również pokazuje, że dla świadomego fotografa wszystko może stać się ciekawym tematem, wartym przedstawienia. Pomaga tym samym odnaleźć się w różnych rodzajach fotografii i dostosować własną pracę do nich.
PLAN ZAJĘĆ
PONIEDZIAŁEK

18:00-20:30

WTOREK

18:00-19:30

ŚRODA

15:00-19:00

CZWARTEK

15:00-19:00

PIĄTEK

15:00-19:00

SOBOTA

10:00-14:00 / 15:00-19:00

NIEDZIELA

10:00-14:00

grupa I
15 miejsc co 2 tygodnie/ grupa II co dwa tygodnie


FORMULARZ KONTAKTOWY

JEŚLI MASZ JAKIEŚ PYTANIA LUB CHCESZ ZAPISAĆ SIĘ NA KURS
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

TEL: +48 733 190 205
E-MAIL: zapisy@kurs-rysunku-florianska.pl
ADRES: Krowoderska 51/5 Kraków